Latvijas Русский

Kai yra iGo, operatorius nereikalingas.

Profesionalai puikiai žino: kad padidinti produktyvumą ir sumažinti sandėlio patalpų eksploatavimo išlaidas, reikia automatizuoti logistikos procesus sandėlyje.

Variantas yra - kompleksinis automatizavimas. Tačiau, atsižvelgiant į tam tikrus sunkumus, šis sprendimas tinka ne visiems. Priežastys gali būti susiję su aukšta kaina, sukūrimo sudėtingumu, taip pat tokių sistemų derinimu ir adaptavimu. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad nuolat besikeičiantys logistikos reikalavimai reikalauja lankstesnių ir operatyvesnių sprendimų.

iGo - paprastumas ir lankstumas

Veiksminga alternatyva šioje situacijoje gali tapti įvairių sandėliavimo operacijų automatizavimo intelektualūs sprendimai su bendru pavadinimu iGo. Šių produktų tiekėjas yra Vokietijos bendrovė STILL GmbH. Šios sistemos ypatybė yra įgyvendinimo paprastumas ir lankstumas. Galima automatizuoti kaip esamą, taip ir projektuojamą sandėlį. Automatizavimo pagrindas yra krautuvų, rietuvų, užsakymų komplektavimo krautuvų, kurie įrengti papildoma įranga ir gali būti eksploatuojami tiek automatiniu, tiek rankiniu režimu. Papildomas privalumas yra tai, kad automatizavimo projektai gali būti įgyvendinami nepertraukiant esamas sandėliavimo operacijas.

Vienas iš naujausių sukūrimų yra iGoEasy sistema

Tai greitas ir ekonomiškas būdas automatizuoti prekių horizontalų persikėlimą ir pakrovimo ir iškrovimo operacijas rietuvu tipo EGV-S. Kitaip tariant, vartotojas gali savarankiškai organizuoti palečių persikėlimą, pavyzdžiui, nuo gamybos iki sandėliavimo vietos su rietuvu, valdomu be operatoriaus. Maršruto programavimui naudojamas planšetinis kompiuteris iPad su intuityviai suprantamu priedu iGoEasy.

Kad nustatyti rietuvo padėtį, naudojami specialūs reflektoriai, įrengti sandėlyje. Kai yra įrengti reflektoriai, rietuvas rankiniu režimu vairuojamas reikiamu maršrutu. Maršrutas yra registruojamas ir per Wi-Fi perduodamas į iPad. Ten maršrutas optimizuojamas, vizualizuojamas ir registruojamos tarpinės stotys. Vėliau tokiu būdu įrašyti transportavimo užduotys perduodamos rietuvui belaidžiu tinklu, spaudžiant mygtuką iPad, ir vykdomi automatiškai. Dėka paprastos ir intuityvios sąsajos galima savarankiškai sukurti transportavimo užduotį. Galima užprogramuoti greičio ribą reikalinguose ruožuose ir įvairias užduotis tarpiniuose sustojimuose. Kai rietuvas juda automatiniu režimu, priede galima įjungti operatoriaus kabinos simuliacijos funkciją - ekranas rodys vaizdą, kurį matytų vairuotojas judėjimo metu, jei vairuotų rietuvą savarankiškai. Dabartinė judėjimo padėtis rodoma virtualiame sandėlio plane. Taip pat yra prieinami tokios duomenys, kaip greitis, akumuliatoriaus įkrovimo lygis ir dabartinės transportavimo užduotys. Dažniausiai naudojami maršrutai gali būti įrašomi į greitos prieigos meniu. Ši naujoviška sistema yra kontroliuojama iš bet kurios sandėlio vietos belaidžiu tinklu.

Įdomus yra ir produktas iGoRemote, taip pat sukūrtas iGo programoje.

Tai pusiau automatinė sistema, kuri nereikalauja jokių didelių išlaidų įdiegimui, ir kuria galima valdyti, naudojant distancinio valdymo pultelį. Ji susideda iš užsakymų komplektavimo krautuvo tipo CX 20 ir vilkiko CX-T, DV pulto, kurį galima pritvirtinti ant rankos ar juosmens, radijo imtuvo ir personalo apsaugos įtaiso. Sistema sukurta siekiant supaprastinti užsakymų procesą, taip pat kad jis taptų veiksmingesnis. Jis leidžia išvengti būtinybę operatoriui įlipti ir išlipti į/iš krautuvo. Vietoj to jis gali sutelkti dėmesį užsakymų komplektavimo darbui ir eiti tiesiai prie kito skyrelio. Tam tikslui krautuvai juda lygiagrečiai arba priešais operatoriaus ir yra valdomas nuotolinio valdymo pultu, o operatorius nuima prekes iš lentynų ir padeda juos ant padėklo. Operatorius bet kuriuo metu gali paspausti mygtuką ant nuotolinio valdymo pulto, kad pakeisti krovinio paėmimo pusę pravažiavimo viduje arba automatiškai išvengti kliūčių ir rasti kelią atgal užprogramuotu maršrutu.

Paprasta, ekonomiška sistema yra efektyviausia ir rodo visus savo privalumus sandėliuose su ilgais krovimo maršrutais. Ši technologija leidžia padidinti užsakymo komplektavimo našumą nuo 20 iki 30%.

Kiti sprendimai vadinami iGo.

Automatizuoti užsakymų komplektavimo krautuvai tipo CX-20 gali padėti automatizuoti vidinius sandėlio procesus, naudojant gamykline STILL įrangą, pavyzdžiui, rietuvus su išstumiamu stiebu tipo FM-X ar komplektavimo rietuvus siauriems pravažiavimams EK-X ir MX-X tipo. Beveik visos vertikalaus ir horizontalaus persikėlimo operacijos galima organizuoti pagal nustatytą programą, operatoriui nedalyvaujant. Navigacija atliekama naudojant įvairias technologijas, pavyzdžiui, naudojant lazerinius ar magnetinius navigacijos taškus. Įrengti technikoje specialūs personalo apsaugos skeneriai užtikrina aukščiausią saugumo lygį bet kuria kryptimi. Kiti jutikliai užtikrina tikslių palečių atpažinimą. Visa tai gali dirbti kartu su sandėlio valdymo sistema. Bendrovė STILL jau turi tokių sistemų įgyvendinimo įvairiose pramonės šakose - nuo maisto pramonės ir logistikos paslaugų teikėjų iki medicinos technikos ir automobilių gaminimo - pavyzdžius.